Kokį hostingą rinktis?

kuris hostingas geriausias

Pagūglinę pirmuose puslapiuose rasite įvairių patarimų, kokius hostingus rinktis. Bandysiu čia apibendrinti visus ir pateikti savo nuomonę. Pradžioje daugiau orientuokimės į paprastą reprezentacinę svetainę arba nedidelį eshopą.

 

Pirmuose Google paieškos puslapiuose rasite vieną forumą, kuriame minimi šie hostingai:

 • Rehost.lt – egzistuoja
 • Hostukas.eu – nebeegzistuojantis 
 • Names.lt – egzistuoja
 • Vpson.lt – beveik nebeegzistuojantis
 • Vpsnet.lt – egzistuoja
 • Ipp.lt – nebeegzistuojantis 
 • Hostuda.com – nebeegzistuojantis 
 • Tophost.lt – nebeegzistuojantis 
 • Us.lt – egzistuoja

 

Kaip matote, net 5 iš 9 seniau paminėtų hostingo tiekėjų jau nebeegzistuoja – toks pokytis įvyko per 5 metus! Tai įrodo, kad būtina atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir hostingo tiekėjo išlikimo riziką apskritai.

 

Kam tas hostingas reikalingas?

Kiekvienas interneto puslapis ar eshopas yra laikomi vienokio ar kitokio tipo serveryje. Kai pasileidžiate interneto puslapį, jūsų kompiuteris per ilgą kompiuterinės įrangos grandinę kreipiasi į hostingo – svetainių talpinimo serverį, kuris atlieka visus darbus, kad matytumėte svetainę greitai, sklandžiai ir kokybiškai.

 

Kas yra hostingas?

Visi visi interneto puslapiai yra laikomi serveriuose. Hostingo serveriai – tai dideli ir galingi kompiuteriai, kuriuose laikomi svetainių tekstai, nuotraukos, video failai ir kt. svetainės informacija, taip pat ir svetainėms valdyti skirta programinė įranga.

Hostingo serveriai dažniausiai yra laikomi didesniuose ar mažesniuose duomenų centruose, o iš jų – puslapių duomenys per interneto tiekėjų (pvz. Telia, Bitė, Tele2 ir t.t.) sistemas patenka į puslapių lankytojų kompiuterius ar galinius įrenginius (išmanūs telefonai ar pan.).

 

Populiariausi hostingai (tipai)

Kadangi interneto puslapiai yra skirtingi, kiekvienas jų skirtingai naudoja serverių pajėgumus. Viename serveryje vienu metu gali veikti ir šimtai svetainių, o kai kurioms svetainėms gali vos pakakti ir atskiro vieno serverio.

 

Norint pritaikyti tinkamą hostingą skirtingoms interneto svetainėms yra naudojami skirtingi hostingo tipai:

 • Shared web hostingas;
 • VPS hostingas (virtual private server);
 • Dedikuotas hostingas;
 • Cloud hostingas (“debesų” hostingas).

 

Toliau panagrinėsiu ir apžvelgsiu šiuos, mano nuomone, pagrindinius hostingo variantus:

WordPress Hostingas:
Hostek – nuo 19,99 $ / mėn.
Funio – nuo 1,25 $ / mėn.
Seravo – nuo 35,00 € / mėn.

Shared Hostingas:
Hostek – nuo 5,79 $ / mėn.
Funio – nuo 2,50 $ / mėn.
iv.lt – nuo 1,99 € / mėn.
Hostens – nuo 0,9 $ / mėn.

VPS Hostingas:
Hostek – nuo 29,99 $ / mėn.
iv.lt – nuo 3,99 € / mėn.
Hostens – nuo 1,2 $ / mėn.
Time4VPS – nuo 1,99 € / mėn.
Funio – nuo 22,50 $ / mėn.

 

Nuo hostingo tipo priklausys Jūsų svetainės greitis, saugumas, valdymo bei konfigūravimo galimybės.

 

Kokio tipo Hostingą rinktis geriausia vertinti pagal šiuos pagrindinius kriterijus:

 • Kokio tipo Jūsų svetainė – eshopas ar reprezentacinė?,
 • Kiek žmonių joje lankysis kasdien?
 • Kiek vidutiniškai puslapių vieno apsilankymo metu naršo klientas?
 • Kokio sudėtingumo svetainė ir kiek resursų “suvalgo” vienas lankytojas?
 • Kokią sumą galite investuoti į hostingą?

 

 

Kokie būna hostingai ir kuo jie vienas nuo kito skiriasi?

 

Shared hosting – mums labiausiai įprastas web hostingas

 

Shared web hostingas – paprasčiausias hostingas, puikiai tinkantis nedidelėms interneto svetainėms (pvz., reprezentacinėms svetainėms, blogams ir kt. panašioms svetainėms, kuriose nėra ypač sudėtingų funkcijų, bei kuriose lankosi nedidelis lankytojų skaičius).

Shared hostingas paprastai yra pigiausias lyginant su kitais hostingo tipais. Pigumas pasiekiamas dėl to, kad viename tiekėjo serveryje laikomas didelis kiekis interneto svetainių. Visos to svetainės, priklausomai nuo plano, turi specialiai kiekvienai svetainei išskirtą vietą diske, tačiau tokiais resursais kaip darbine atmintimi, procesoriumi bei tinklo ryšiais dalinasi su kitomis svetainėmis, esančiomis tame pačiame hostingo serveryje.

Geras palyginimo pavyzdys – įsivaizduokite, kad tai lyg vieno namo nuoma kartu su keliais draugais. Kiekvienas turite savo kambarius, tačiau vonia, tualetu bei virtuve tenka dalintis visiems.

Pagrindinis Shared hostingo privalumas yra jo pigumas (kaina). Kitas privalumas – paprastai serverio priežiūros darbais rūpinasi hostingo paslaugų tiekėjas, tad jums nereikės rūpintis serverio saugumu ar serverio programinės įrangos atnaujinimais.

Be abejo, šio tipo hostingas turi ir trūkumų: dėl serverio dalinimosi su kitomis svetainėmis kartais gali pasitaikyti situacijų, kad dėl kitoje svetainėje esančio labai didelio kiekio lankytojų, serverio darbas gali ženkliai sulėtėti, taigi gali sulėtėti ir jūsų interneto svetainė.

 

Shared hostingas – privalumai:

 • Maža kaina;
 • Lengva naudotis (nereikia specifinių techninių žinių);
 • Tinkamas sprendimas pradedantiems (svetainėms su mažu lankytojų srautu – apytiksliai iki 10000 lankytojų per mėnesį).

Shared hostingas – trūkumai:

 • Teks dalintis serverio resursais su kt. svetainėmis;
 • Mažiau galimybių valdyti ir konfigūruoti nei VPS ar kt. hostingų atvejais;

 

 

WordPress hostingas (WP hostingas)

 

Tai dar vienas populiarus hostingo tipas – skirtas specialiai su WordPress platforma kurtoms svetainėms.

WP hostingo išskirtinumas siejamas ne su serverio konfigūravimo galimybėmis ar techninėmis savybėmis, o su WordPress turinio valdymo sistemai pritaikytu saugumu ir greičiu. WP hostingui skirtas serveris užtikrina, kad Jūsų WP svetainė veiktų kiek įmanoma sklandžiau.

Beje, WP prieglobos paslauga (WP hostingas) dažniausiai leidžia įdiegti WordPress be didesnių techninių žinių ir vos per kelias minutes.

 

 

 

VPS hostingas (Virtual Private Server)

 

Kai Jūsų svetainei nebetinka (išauga lankytojų srautai, sudėtingėja pati svetainė) Shared tipo hostingas, kitas žingsnis, greičiausiai – bus VPS hostingo užsakymas.

VPS hostinge (kaip ir Shared hostinge) naudojamas vienas serveris kelioms svetainėms, bet kiekvienai iš jų yra išskiriami tam planui priklausantys resursai, kuriuos naudoja tik ta svetainė. Taigi Jūsų svetainei nereikia dalintis nei procesoriumi, nei darbine atmintimi su kitais tame pačiame serveryje esančiais tinklalapiais.

Be abejo, Jūsų tinklalapis tokiame VPS serveryje veiks tikrai greičiau bei nebus rizikos dėl kitų svetainių, kurios galėtų sunaudoti Jūsų bendrus resursus.

Paprastai naudojant VPS hostingą yra galimybė prieiti prie tam tikrų serverio techninių įrankių, kurie leis sukonfigūruoti serverį taip, kaip būtų naudingiau jūsų interneto tinklalapiui.

Šis VPS hostingas paprastai tinka mažiems ar vidutinio dydžio interneto tinklalapiams ar el. parduotuvėms, kurioms reikalingas didelis greitis nepriklausomai nuo to, ar besilankančių žmonių skaičius svetainėje vienu metu yra mažas (vos keletas) ar lankytojų yra keli tūkstančiai.

 

VPS hostingas – privalumai:

 • Tik jūsų tinklalapiui skirti techniniai resursai;
 • Didesnis svetainės užkrovimo greitis lyginant su Shared hostingu;
 • Daugiau techninių serverio konfigūravimo galimybių;
 • Geras kainos ir kokybės santykis, lyginant su kitų tipų hostingais.

 

VPS hostingas – trūkumai:

 • Vis tiek vienu serveriu naudojasi kelios svetainės;
 • Sudėtingiau pradėti naudotis lyginant su Shared hostingu;
 • Techninės konfigūravimo galimybės mažesnės nei naudojantis atskiru serveriu.

 

 

 

Dedikuotas hostingas (dedikuotas serveris)

 

Dedikuoti serveriai hostingui yra pats greičiausias ir stabiliausias, bet ir brangiausias hostingo variantas.

Naudodami dedikuotą hostingą gausite atskirą serverį Jūsų svetainei, juo nereikės dalintis su jokiomis kitomis svetainėmis, taigi Jūsų tinklalapis veiks didžiausiu greičiu.

Esant dedikuotam serveriui galėsite pilnai valdyti savo serverį, pvz. įdiegti norimą programinę įrangą, galėsite atlikti serverio konfigūravimo darbus pagal savo nuožiūrą.

Be abejo, iš to kyla ir rizika bei atsakomybė, nes turint pilną serverio kontrolę, būsite patys atsakingi ir už programinės įrangos atnaujinimus bei taipogi už saugumą.

Paprastai dedikuotą hostingą naudoja tie, kurie patys naudojasi ar leidžia kitiems naudotis sudėtingomis internetinėmis aplikacijomis, kurioms aktualus didžiausias greitis ir maksimalus saugumas – kaip pavyzdys galėtų būti finansinės institucijos sistema ar kita didelių resursų reikalaujanti programinė įranga.

 

Dedikuoti serveriai (dedikuotas hostingas) – privalumai:

 • Su kitomis svetainėmis nereikia dalintis jokiais resursais;
 • Jūs pilnai kontroliuosite savo serverį;
 • Visada stabilus ir maksimalus greitis, nepriklausantis nuo kitų.

 

Dedikuotas serveris (dedikuoto hostingo) – trūkumai:

 • Pats brangiausias hostingas;
 • Turėsite panaudoti daug techninių žinių;
 • Turėsite didesnę atsakomybę – už serverio greitį, saugumą ir funkcionalumą būsite atsakingi patys.

 

 

Cloud hostingas (debesų hostingas)

 

Cloud hostingas – vienas naujesnių hostingo tipų. Užsisakius tokio tipo hostingą „debesyse“ (Cloud’e), jūs neužsisakote vieno serverio – bet užsisakote galimybę patalpinti savo tinklalapį ar jo dalis keliuose serveriuose, esančiuose skirtingose fizinėse vietose.

Turint Cloud hostingą pagrindiniai privalumai yra keli: tam tikru metu neveikiant vienam serveriui, vietoje jo tuo pat metu gali veikti kitas serveris, kuris atlieka tas pačias funkcijas. Galima ir tokia situacija – jei vienas serveris labai apkrautas, dalį apkrovos gali perimti kiti serveriai, esantys kitose fizinėse vietose.

Dažnai pasitaiko, kad renkantis hostingą iš pradžių nelengva numatyti kiek Jums resursų reikės, nes Jūs sunkiai prognozuojate, kiek pasiseks verslas, kiek turėsite lankytojų, kaip greitai tas srautas augs. Cloud hostingas (debesijos hostingas) tarsi palengvina šių klausimų sprendimą – jei svetainę pradėtų lankyti labai didelis lankytojų skaičius, Cloud hostingas automatiškai prisitaikys ir “pajungs” papildomus resursus.

Debesų priegloba (hostingas) geriausiai tiks projektams, kuriems sunku numatyti galimą apkrovą ar klientų skaičių, tačiau yra noras kaip įmanoma efektyviau išnaudoti turimus resursus.

Cloud hostingas – privalumai:

 • Labai stabilus sprendimas – labai maža tikimybė, kad svetainė neveiks dėl serverio resursų trūkumo;
 • Stabilus ir spartus veikimas esant labai dideliam lankytojų srautui.

 

Cloud hostingo trūkumai:

 • Gana ribotos hostingo konfigūravimo galimybės;
 • Debesijos hostingo kaina gali keistis priklausomai nuo apkrovos.

 

 

Tai vis dėlto – kokį hostingą pasirinkti?

Pasikartosiu, rinkitės atsižvelgdami į šiuos parametrus:

 • kokio tipo interneto svetainę naudosite?
 • kiek daug jai reikės resursų?
 • kiek joje bus lankytojų?

Trumpai apibendrinu apie visus hostingo variantus:

HOSTINGO TIPAS APRAŠYMAS APYTIKSLĖ KAINA NUO
Shared Hostingas (įprastas Web hostingas) Pigiausias hostingas nedidelėms reprezentacinėms interneto svetainėms bei pradedantiems eshopams (el. parduotuvėms) ~ 1-3 € / mėn.
WordPress hostingas Dažniausiai taip pat pigus hostingas, patogus WordPress svetainėms ~ 1-3 € / mėn.
VPS hostingas Didesnių resursų reikalaujančioms svetainėms, eshopams su daugiau lankytojų (kai nebetenkina Shared hostingo greitis, stabilumas) ~ 10-100 € / mėn.
Dedikuotas hostingas (dedikuotas serveris) Didelių resursų bei maksimalaus saugumo reikalaujančioms svetainėms, aplikacijoms ~ 100 € / mėn.
Cloud hostingas Greitai, neprognozuojamai augančioms svetainėms, eshopams ~ 9-70 € / mėn.

 

Jei tik pradedate savo verslą internete, t.y. kuriate reprezentacinę svetainę ar elektroninę parduotuvę – iš patirties rekomenduoju patikimą Interneto vizijos Shared hostingą – o jei pastebėsite, kad turimų resursų nebepakanka, visada lengvai galėsite palipti plano laipteliu aukščiau – tai daryti nesudėtinga ir dažniausiai pakanka tik skambučio į Interneto vizijos kontaktų centrą arba plano pakeitimo savitarnoje.

 

Plačiau apie populiariausią Shared Hostingą:

Standartiškai Shared hostingas turi tokius apribojimus:

 • PHP programavimo kalba – turinio valdymo sistema turi būti parašyta PHP kalba (arba sugeneruotos statinės HTML bylos). Jei Jūsų turinio valdymo sistema kurta su Python, .NET, JAVA ar kt. kalba, greičiausiai Jums teks rinktis dedikuotą serverį;
 • MySQL duomenų bazė – turinio valdymo sistema turi veikti su MySQL 5 duomenų baze. Jei Jūsų sistema reikalauja specifinių duomenų bazių, pvz. Oracle, Microsoft SQL ar kt. duomenų bazės serverio – Shared hostingas netiks ir teks diegtis dedikuotame serveryje.

 

Jei tik pradedate verslą – greičiausiai Jums reikės PHP su MySQL (Lietuvoje dauguma interneto tinklapių veikia tokiuose serveriuose), o skirtumas tarp Shared hostingo ir dedikuoto serverio praktiškai bus tik resursų kiekis. Kol nėra žinoma, kiek eshope ar svetainėje resursų reikės, patarčiau užsisakyti mažiausią Shared Hostingo planą – jį bet kada galėsite pasididinti.

 

Už aparatinę įrangą svarbiau yra profesionalus hostingo serverio administravimas, t.y. užtikrinimas, kad hostingo serveris veiktų patikimai ir greitai. Ypač lėtai besikraunantis tinklalapis ar lūžinėjantis serveris menkins SEO rezultatus ir sukels nuostolius dėl potencialiai prarastų klientų. Serverių patikimumą galite lyginti išsiaiškinę jų pasiekiamumo garantiją (angl. uptime SLA) – čia svarbus ne tik pats skaičius, pvz.: 99% ar 99,9%, bet ir hostingo tiekėjo veiksmai sulaužius tokią garantiją. Pasidomėkite kompensacijos suma, kuri leis suprasti, kaip rimtai teikėjas vertina savo pažadus.

 

 

Kokį WordPress Hostingą rinktis? Kokį hostingą rinktis wordpress svetainei?

 

Apžvelgsiu šiuos WP hostingus:
Hostek – nuo 19,99 $ / mėn.
Funio – nuo 1,25 $ / mėn.
Seravo – nuo 35,00 € / mėn.

 

 

SERAVO WordPress hostingas

 

Vienas pagrindinių šio Seravo hostingo aspektų – tai itin puikus tinklalapių krovimo greitis nepriklausomai iš kurio regiono jungiatės į svetainę. Jei lygintume WP hostingus tarpusavyje, šis būtų kaip aukščiausios klasės modelis – tarsi Mercedes tarp automobilių.

Šis hostingas išsiskiria patikimu greičiu, saugumo garantijomis bei draugiškumu aplinkai (ekologijos aspektas).

„Google“ greičiausių hostingų analizė rodo, kad „Seravo“ vidutiniškai buvo geresnis už tradicinius „WordPress“ hostingo lyderius
„Seravo“ technologija taip pat leidžia svetainėms susidoroti su staigiu ir reikšmingu srauto padidėjimu be trikdžių svetainės veikimui

Vien tinklaraščio https://www.vincit.fi/en/blog/ straipsnio patirtis rodo, kad greitis ir saugumas yra tikrai užtikrinami: netikėtai išpopuliarėjęs vienas Vincit blogo įrašas vien „Reddit“ buvo pasidalintas 155 000 kartų – nepaisant didžiulio srauto šuolio, Vincit svetainė ir “Seravo” serveris visai nesulėtėjo.

Įdomu, kad Seravo hostingo tiekėjas siūlo saugumo garantiją – jei Jūsų svetainė bus nulaužta nepaisant serverio apsaugos ir atnaujinimų, Seravo pažada ją išvalyti ir atkurti be jokių papildomų išlaidų.

Šio hostingo privalumai:

 • Greitis – pirmaujantis rinkoje WP hostingas pagal greitį;
 • Saugumas – pastovūs atnaujinimai ir saugumo garantija: Seravo platformoje yra daug numatytųjų integruotų saugumo metodų, todėl nereikia jokių papildomų WP saugumo įskiepių;
 • GREEN HOSTING – draugiškas aplinkai – savo veikloje Seravo vadovaujasi neutralaus anglies dioksido išmetimo filosofija bei siekia pereiti į neigiamo anglies dioksido išmetimo balansą (Seravo renkasi atsinaujinančių šaltinių – vėjo, saulės ar vandens energijos tiekėjus);
 • Konsultacijos – užtikrinama greita ekspertų pagalba (visą parą);
 • Viskas orientuota tik į WordPress turinio valdymo sistemą – kad visi pluginai veiktų greičiau ir saugiau.

Pažiūrėti Seravo WP hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Hostek WordPress hostingas

 

Hostek didelį dėmesį skiria saugumui – Website Application Firewall (WAF) pagalba užblokuosite potencialių įsilaužėlių DDoS atakas, blokuosite prisijungimus iš atskirų šalių. Ypatingas saugumas dėl naudojamos Perimeter Hardware Firewall (ugniasienės) kartu su ConfigServer ugniasiene bei Sucuri Web Application Firewall (WAF).

Hostek naudojamas CDN tinklas padės padaryti svetainę greitesnę ir greitai užkraunamą visame pasaulyje.

Įsigijus Hostek WP hostingą yra suteikiamas nemokamas Comodo SSL sertifikatas (yra galimybė įdiegti ir kitus SSL sertifikatus).

10 kartų greitesnis puslapis įkėlimas – dėl „LiteSpeed“ ir „lsCache“ Jūsų svetainė užsikraus žymiai greičiau. Tai įrodo ir atliktas eksperimentas – vidutinis puslapio užkrovimas Hostek hostinge buvo 0,3 sekundės palyginti su 3 sekundėmis neoptimizuoto (ne Hostek tiekėjo) serverio atveju.

Hostek pasirūpins Jūsų cPanel ir WordPress atnaujinimais bei serverio atsarginėmis kopijomis (backup’ais).

Hostek wordpress hostingo privalumai:

 • 100% pinigų grąžinimo garantija
 • Itin paprasta migracija
 • Optimizuotas greitam svetainės veikimui
 • Ypatingas dėmesys saugumui
 • Greiti serveriai ir 99,999% veikimo garantija
 • Nėra ilgalaikės sutarties
 • Hostek inžinieriai atsakys į visus jūsų klausimus per kelias minutes, ne dienas
 • 2 mėnesiai nemokamai

 

geriausias hostingas hostek

Pažiūrėti Hostek WP hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Funio WordPress hostingas

 

Tarp šių WP hostingo tiekėjų Funio WP talpinimo kaina yra mažiausia.
Šį hostingą rekomenduotume visiems, kuriems svarbi kaina ir kokybė. Šis Funio WP hostingas tiks visiems, kurie turi arba planuoja kurti reprezentacinį tinklalapį, tinklaraštį ar elektroninę parduotuvę naudojant WordPress, WooCommerce turinio valdymo sistemą.

Funio WP hostingas teikia paslaugas tik WordPress vartotojams, o tai reiškia, kad visa Funio serverio infrastruktūra yra idealiai optimizuota būtent šiai pasaulyje populiariausiai turinio valdymo sistemai.

Tai bus gana geras pasirinkimas, jeigu jūsų svetainei trūksta krovimo greičio ir dėl to prarandate lankytojus. Funio siūlo net 3 WordPress hostingo planus.

Funio WordPress hostingo privalumai:

 • Automatiniai WordPress atnaujinimai
 • Patikimumas: stebėjimas visą parą, atsarginės kopijos, atnaujinimai
 • Paprastumas: nereikia ypatingų techninių žinių norint perkelti ar susikurti WP svetainę – nereikia pačiam įdiegti „WordPress“, tiesiog pakaks pasirinkti savo domeno pavadinimą ir per kelias sekundes paleisti „WordPress“ puslapį
 • Našumas ir saugumas: naujausi duomenų centrai, infrastruktūra, „CloudLinux“, „Mod_Security“
 • Nemokamas Let’s Encrypt SSL sertifikatas

 

Pažiūrėti Funio WP hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Koks geriausias Shared hostingas? Kokį hostingą rinktis el. parduotuvei?

 

Jei turite nesudėtingą svetainę ar pradedame verslą su nedidele el. parduotuve ir nenorite rinktis WordPress hostingo arba Jūsų svetainė sukurta ne su WordPress – tuomet Jums tikrai tiks Shared Hostingas. Apžvelkime kelis skirtingus Shared Hostingo tiekėjus.

Geriausi Hostingai el. parduotuvei, reprezentacinei svetainei:
Hostek – nuo 5,79 $ / mėn.
Funio – nuo 2,50 $ / mėn.
iv.lt – nuo 1,99 € / mėn.
Hostens – nuo 0,9 $ / mėn.

 

Hostek Shared hostingas

Kaip jau buvo minėta – Hostek didelį dėmesį skiria saugumui – dėl naudojamos Website Application Firewall (WAF) užblokuojamos potencialių įsilaužėlių DDoS atakos, taip pat blokuojami įtartini prisijungimai iš atskirų šalių.

Hostek hostingas naudoja CDN tinklą, kurio pagalba užtikrinama greitesnis svetainės užkrovimas bet kurioje pasaulio šalyje.

Hostek Shared Hostingo privalumai:

 • 20x greitesnis serveris su LITESPEED (bendri cPanel serveriai yra aprūpinti LiteSpeed Web Server moduliu, kuris padidina jūsų svetainės našumą)
 • Paprasta ir pigu: visiems puikiai pažįstamas cPanel valdymo punktas be papildomų mokesčių už cPanel
 • Greitas svetainės našumas
 • Jei Jūsų svetainė sukurta su WordPress ar Woocommerce – šiame hostinge yra LSCache for WordPress yra papildinys (Pluginas), kuris paspartina su WP turinio valdymo sistema veikiančias svetaines (LSCache veikia tiesiogiai su serverio „LiteSpeed“ programine įranga ir turi didelį pranašumą palyginti su įprastais „WordPress“ pluginais).
 • 100% pinigų grąžinimo garantija
 • Itin paprasta migracija
 • Greiti serveriai ir 99,999% veikimo garantija
 • Nėra ilgalaikės sutarties ir sutarties nutraukimo mokesčių
 • 2 mėnesiai nemokamai

Jei Jūsų svetainės serveris sutriks – iš karto gausite pranešimą (Hostek užtikrina visą parą veikiantį svetainių monitoringą). Kiekvieno serverio sutrikimo metu būsite iš karto informuojami.

Kas naktį kuriamos atsarginės kopijos užtikrins Jūsų apsaugą netikėtų duomenų praradimo ar svetainės sutrikimo atvejais.

Hostek specialistai į iškilusius klausimus atsako per kelias minutes visą parą.

Perkelti svetainę į Hostek yra įmanoma išvengiant svetainės neveikimo momentų.

Pažiūrėti Hostek Shared hostingo planus galite paspaudę čia.

 

Funio Shared hostingas

 

Paprasta naudotis: valdysite turinį naudodami geriausią, greičiausią ir saugiausią turinio valdymo sistemą – įdiegti itin paprasta.

Funio Shared hostingas tiks bet kokios platformos el. svetainei: ar tai būtų Magento, ar Prestashop, ar kt.

Jei dar neturite savo svetainės – Funio savyje turi paprastą integruotą svetainių kūrimo priemonę (builder’į), tad galėsite lengvi susikurti savo unikalią svetainę.

Funio Shared Hostingo privalumai:

 • Trikalbis palaikymas: anglų, prancūzų ir ispanų kalbos
 • 0100% elektros energijos ir tinklo veikimo laiko garantija dėl atsarginių šaltinių naudojimo
 • Nemokama galimybė naudotis cPanel® valdymo skydeliu
 • Nemokamas svetainės stebėjimas visą parą (gausite pranešimus, jei svetainė sutriks)
 • Nemokami automatiniai saugumo atnaujinimai
 • Nemokamas Let’s Encrypt SSL sertifikatas

Visi Funio Shared Hostingo planai turi:

 • pagalbą visą parą
 • 30 d. pinigų grąžinimo garantiją
 • Nemokamą Setup’ą
 • Zero-downtime architektūrą (kai garantuojama, kad perkeliant hostingą nėra nutraukiama svetainės veikla)
 • Backupai (14 d. istorija)
 • PHP 5.2 – 8.0
 • Ruby 1.8 – 2.6
 • Python 2.7 – 3.8
 • MySQL (MariaDB 10.3) & PostgreSQL 9.2

 

Pažiūrėti Funio Shared hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Iv.lt Shared hostingas (Interneto vizija hostingas)

 

Jei Jūsų svetainė orientuota į Lietuvos rinką – vienareikšmiškai rekomenduoju pradėti nuo Interneto vizijos siūlomo Shared Hosting planų. Šie iv.lt siūlomi hostingo planai yra skirti tiems, kurie apytiksliai žino, kiek resursų jiems bus reikalinga, arba tiems, kurie pradeda verslą – net patys mažiausi iv.lt siūlomi hostingo planai tiks paprastai reprezentacinei interneto svetainei (kaip pvz. mano – www.marketingo.lt) arba net paprastam eshopui (kaip pvz. www.siulupinkles.lt).

Kiekvienas iš Interneto vizijos siūlomų penkių planų skiriasi:

 • Talpinamų svetainių kiekiu – nuo 10 iki 50 vnt.
 • Disko vieta serveryje – nuo 10 GB iki 50 GB
 • Inode kiekiu (kiek maksimaliai skirtingų informacijos vienetų/failų gali būti diske) – nuo 100.000 iki 500.000
 • El. pašto dėžučių skaičiumi – nuo 10 iki 50 vnt.
 • Duomenų bazių kiekiu – nuo 10 iki 50 vnt.
 • Tam tikromis papildomomis nelabai reikšmingomis paslaugomis kaip svetainių kūrimo įrankio versija ir pan.

 

Užsakant bet kurį talpinimo planą, nemokamai pridedamas „Google Ads“ reklamos įrankis, o užsakant „T40“ ar „T50“ planus, nemokamai įjungiamas SEO įrankis, padėsiantis sustiprinti Jūsų pozicijas „Google“ paieškos sistemoje – įprastai tokio SEO įrankio kaina – ~120.00EUR.

 

IV.LT Shared hostingo privalumai:

 • Neribotas duomenų srautas;
 • Patogi ir paprasta el. pašto administravimo sistema – patogūs tokie įrankiai, kaip www.nustatymai.lt padeda paprastai ir greitai susitvarkyti el. paštą išmaniajame telefone;
 • Galimybė nemokamą įsidiegti „Let’s Encrypt“ sertifikatą;
 • Nemokamos atsarginės duomenų kopijos – paskutinio penktadienio ir vakarykštės dienos;
 • Labai paprasta padidinti planą – tereikia savitarnoje užsakyti ir viskas;
 • Naujausia saugi programinė įranga serveryje – naujausios PHP versijos (nuo 5.2 iki 8.0), įdiegtas GD plėtinys, įdiegta „OPCache“ kešavimo sistema, „MariaDB 10“;
 • Tikrai greita ir profesionali pagalba – esu pats išbandęs ne kartą ir skambinant, ir rašant emailu, ir chatinant – tikrai verti pagarbos ir tikrai nepalyginsi pvz. su Cloudlix.com aptarnavimu, kurį nelaimei, esu patyręs..
 • Nėra super ilgalaikių įsipareigojimų (kiti hostingai paprastai pririša 3-5 metams)

 

Pažiūrėti Interneto vizijos Shared hostingo planus galite paspaudę čia.

Neriboto duomenų srauto buvimas – labai patogus ir nevisiems Shared hostingas būdingas dalykas. Naudojantis šiuo Hostingu nereikia rūpintis, kad išnaudosite visą srautą.

Interneto vizija turi įsidiegusi duomenų srauto glaudinimo modulį, kuris leidžia klientams persiųsti tekstinę informaciją suspaustu pavidalu, todėl Jūsų svetainės lankytojus pasiekia 10–20 kartų mažesnis informacijos srautas.

El. pašto dėžutės valdomos per https://pastas.serveriai.lt/ svetainę. Pats vaizdas ir valdymo galimybės tikrai paprastos ir patogios. Yra visos galimybės riboti skirtingų el. pašto dėžučių dydį bei valdyti peradresavimus, kurti atostogų pranešimus, autoatsakiklius (out of office reply). El. paštą galima paprastai susikonfigūruoti įvairiuose įrenginiuose, taip pat tikrinti per webmailą.

Itin paprasta atkurti atsargines duomenų kopijas – tereikia prisijungti prie savitarnos. Yra saugomos vakarykštės dienos ir paskutinio penktadienio duomenų kopijos.

Visuose Hostingo planuose yra įdiegtas Installatron įrankis, kurio pagalba kelių mygtukų paspaudimu ir per kelias akimirkas galima įdiegti bet kurią iš populiariausių turinio valdymo sistemų (pvz., „WordPress“, „Drupal“, „Joomla!” ar kt.).

Kiek esu matęs, kaip atrodo jų duomenų centras, tikrai nedaro gėdos – 2015 m. atidarė vieną moderniausių duomenų centrų – 139 serverių spintas Vilniuje. Skelbiamas nuolatinis serverių pasiekiamumas – 99.95%.

Kas tikrai man pasiteisino – tokia iv.lt paslauga kaip el. laiškų perkėlimas. www.perkelti.lt įrankis leidžia nukopijuoti visus laiškus iš Jūsų seno Hostingo serverio į kitą. Tikrai patogu, kai yra keli tūkstančiai ar šimtai laiškų – susitaupo labai daug laiko.

Pažiūrėti Interneto vizijos Shared hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Hostens Shared hostingas

 

Pats prekės ženklas yra iš Lietuvos, veikiantis jau nuo 2003 m.
Hostingo paslauga galėsite pradėti naudotis jau ~5-10 minučių po apmokėjimo patvirtinimo.
Yra galimybė susigrąžinti pinigus, jei per 30 d. paslauga nepatiks.
Hostens Shared Hostingo duomenų centras įsikūręs Vilniuje (140 serverių stelažų). „Hostens“ duomenų centras yra sukurtas pagal TIER III lygį.

Gausite galimybę susikurti paprastą svetainę su Hostens Hamster – svetainės kūrimo įrankiu
Hostingas, nors pagal kainą ir yra vienas pigesnių – pateikia 99,95% veikimo laiko garantiją, o tai reiškia, kad Jūsų svetainė turėtų garantuotai veikti 8756 iš 8760 valandų per metus.
Užsakius šį hostingą metam gausite nemokamą domeną su galūne: .online, .store, .website, .tech arba .site. Be abejo, orientuojantis į Lietuvos rinką vis tiek patarčiau rinktis .lt domeną dėl greitesnių ir didesnių SEO galimybių.
Iškilus klausimams galite kreiptis pagalbos šiais būdais: el. paštu, tiesioginiu pokalbiu (chat’u) arba per ticket’us (klausimų ar problemų registravimo sistemą).

Hostens Shared hostingo privalumai:

 • Galėsite naudotis cPanel, CloudLinux valdymo panelėmis
 • Nemokamas SSL sertifikatas: Let’s Encrypt
 • PHP versijos: 5.6, 7.2, 7.4, 8.0
 • PHP execution laikas: 300 s (5 min)
 • Galimos PHP funkcijos: symlink, exec, proc_close, proc_open, shell_exec, popen, pclose
 • Visi PHP nustatymai: php5.eu.cpanel.hostens.cloud/PHP/
 • Web Service : Apache
 • DB: MariaDB 10 (MySQL 5.6)
 • Kasdienė bei savaitinės atsarginės kopijos
 • Vietovės: Europa, JAV, Azija

 

Pigiausias planas įpareigoja 3 metams ir siūlo 10 GB disko vietą, srauto ribojimas iki 1 TB, maksimum 10 svetainių, maksimum 10 duomenų bazių, maksimum 100 emailų.

Techninė informacija apie Hostens Shared Hostingo serverį:

 • Serverio procesorius (CPU): Intel(R) Xeon(R) CPU 2 x Gold 6132 @ 2.60 GHz (56 cores)
 • RAM atmintis: 768 GB DDR4-2666 ECC REG RAM modules
 • Disko vieta: High performance 10 x 960 GB SSD RAID
 • Tinklas: 4 Gbps dedicated uplink

 

Duomenų centro infrastruktūra:

 • 2 nepriklausomi 1 MW maitinimo įvadai
 • 3 x 664 kW Visa DS dyzeliniai generatoriai
 • 4 x 275 kW Power Xpert 9395P UPS
 • 6 x 146 kW „freecooling“ aušinimo sistema
 • 2 nepriklausomi optinio ryšio įėjimai
 • 140 serverių stelažų

 

Duomenų centre įdiegta ekologiška ir energiją taupanti naujos kartos „laisvo vėsinimo“ sistema. Ši sistema paima orą iš lauko ir pritaiko temperatūrą bei drėgmę pagal įrangą. Aušinimui nenaudojamas vanduo, todėl visiškai nėra nuotėkio pavojaus.

Pažiūrėti Hostens Shared hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Apibendrinimas – kuris Shared Hostingas geriausias?

 

Apžvelgus visus pliusus ir minusus bei įvertinus mano patirtį su ne vienu Shared hostingo tiekėju, apibendrindamas dėčiau pliusą Interneto vizijos Shared hostingui. Tikrai iš patirties patvirtinu dėl gero aptarnavimo – telefonu atsiliepia visada, iš pokalbių jaučiasi, kad dirba profesionalai, daugeliu atvejų išsprendžia klausimą iš karto, o ne perduoda “kažkam”. Bandžiau ir klausimą registruoti per “Ticketing” sistemą – viskas sklandžiai ir operatyviai buvo atsakyta.

Didelį pliusą dedu ir dėl el. pašto problemų sprendimo – Interneto vizijos “chebra” normaliai reaguoja į paprastus vartotojo klausimus, kaip pvz. “Ar galite patikrinti, kodėl YYYYYY emailo gavėjas mano laiškus gauna į Spam’ą”. Tiesa, techninių problemų su Interneto vizija dar neturėjau (ko negaliu pasakyti apie pvz. Cloudlix.com shared hostingą – kur emailas lūždavo kelis kartus per metus ir su negrįžtamais prarastais nuostoliais bei nekeldavo ragelio problemų atvejais).

 

Taigi mano išskirti Interneto vizijos Shared hostingo pliusai, palyginti su kitais Shared hostingo planais:

 • Reali ir greita pagalba telefonu, emailu, per ticketing’ą
 • Stabilus veikimas (nebuvo per metus nė vieno sutrikimo)
 • Draugiškai reaguoja ir į “pasikartojančius”, “pirmokų” klausimus
 • Nėra prievartos įsipareigoti 3-5 metams
 • Viskas lietuvių kalba: aptarnavimas, instrukcijos

Pažiūrėti Interneto vizijos Shared hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

VPS Hostingas (Virtual Private Server) – kurį VPS hostingą rinktis? Kuris VPS hostingas geriausias?

 

Turintiems didesnių resursų reikalaujančias svetaines rekomenduojama naudoti VPS hostingą.

 

Čia išskiriu mano galva geriausius VPS hostingo sprendimus:
Hostek – nuo 29,99 $ / mėn.
Funio – nuo 22,50 $ / mėn.
iv.lt – nuo 3,99 € / mėn.
Hostens – nuo 1,2 $ / mėn.
Time4VPS – nuo 1,99 € / mėn.

 

 

Hostek VPS hostingas

 

Kaip jau ir minėjau anksčiau, virtualūs privatūs serveriai yra kaip web hostingas, tik kitame – aukštesniame lygmenyje. VPS Hostingas suteikia daugiau resursų negu web hostingas ir kainuoja ženkliai mažiau nei dedikuoti serveriai. Buitiškai tariant, VPS hostingas yra tarsi gyvenimas kotedže.

Hostek VPS hostingas garantuoja 99,999 % veikimo laiką
Hostek turi 24/7 paslaugų monitoringą
Yra pinigų grąžinimo garantija
Techninė pagalba atsako per kelias minutes
Pilnas serverių aptarnavimas
Individualios galimybės – nesvarbu, ar esate nedidelė ar didelė įmonė, Hostek gali pagal Jūsų ind. užsakymą sukonfigūruoti sprendimą, atitinkantį jūsų konkrečius poreikius

 

Hostek siūlo net kelių skirtingų VPS hostingo variantus:

 • VPS Cloud Platform
 • Windows Cloud VPS
 • ColdFusion VPS
 • cPanel VPS
 • WordPress Optimized VPS
 • SmarterMail VPS
 • Lucee VPS
 • Windows OS VPS (be control panel’io – Jūsų pačių valdomas VPS)
 • Linux OS VPS (be control panel’io – Jūsų pačių valdomas VPS)

 

Windows VPS hostingo savybės:

 • Serverio priežiūra – nemokamai
 • Srautas – neribotas
 • Naktinės atsarginės kopijos – kas naktį 30 d. kuriamos jūsų serverio atsarginės kopijos ir saugomos 30 dienų, 31 dieną seniausia atsarginė kopija ištrinama
 • Yra galimybė prisijungti nuotoliniu būdu (RDP)
 • VLAN – Privatus tinklas
 • Windows Server 2019, 2016, 2012 R2
 • Statinis IP adresas
 • Avast arba ESET serverio apsauga
 • Serverio ugniasienė
 • SOC-2 Certified & PCI-Compliant
 • IIS 10 or 8.5
 • .NET Core 1 & 2
 • ASP.NET 2.0/3.5, 4.0/4.5, 4.6
 • PHP 7.0, 7.1, 7.2, 5.6
 • MySQL 5.7
 • Classic ASP
 • Duomenų bazės: MySQL 5.7; MS SQL Express; MS SQL Web; MS SQL Standard
 • Express Edition – DB limitas naudojantis MS SQL Express Edition yra 10GB – Express Edition 2012, 2014 ir 2016.

 

Yra papildomos galimybės už papildomą investiciją:

 • ISAPI Rewrite (htaccess)
 • SpamExperts Anti-Spam
 • VPN – Virtual Private Network
 • RAM + GB
 • Extra Static IP
 • RapidSSL
 • GeoTrust Premium SSL

 

Pigiausiame Windows VPS hostingo plane siūloma:

 • 1 Core Processor
 • 2 GB RAM
 • 70 GB SSD disko vieta
 • 3 TB srautas
 • Pagalba migruojant

 

Lietuvių pamėgtame cPanel VPS hostinge siūlomos naudos:

 • 2 Core Processor
 • 2 GB RAM
 • 50 GB SSD diskas
 • Iki 5 cPanel paskyrų nemokamai
 • AutoSSL
 • Neribotas srautas
 • Pagalba migruojant
 • root/SSH nuotolinis prisijungimas

Apibendrintai – tai aukštos kokybės tarptautinis VPS hostingas.

Pažiūrėti Hostek VPS hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Funio VPS hostingas

 

Funio VPS hostingas siūlo:

 • cPanel / WHM iš anksto įdiegtas ir sukonfigūruotas
 • 1 dedikuotas ip
 • Neribotas srautas
 • Pagalba visą parą dviem kalbomis
 • Cloudlinux 8, PHP, Ruby, Python, Softaculous, Git, cPanel, WHM, SSH…
 • IP reputacijos valdymas
 • Nemokamas perkėlimas iš cPanel į cPanel
 • Web Application Firewall (WAF), CageFS
 • Nemokamos atsarginės kopijos (15 dienų saugojimas)
 • Nemokamas Let’s Enscrypt SSL sertifikatas
 • 30 dienų pinigų grąžinimo garantija

 

Funio naudoja OpenStack – tai užtikrina spartų veikimą
Lengvai galėsite pridėti papildomų išteklių (procesoriaus, RAM ar vietos diske) kelių paspaudimų dėka savitarnoje
Funio pilnai atsakinga už programinės įrangos atnaujinimus, stebėjimą ir atsargines kopijas (Jums to daryti nereikės)

 

Funio VPS hostingo techninės savybės:

 • Git, Subversion ir SSH
 • PHP nuo 5.2 iki 8.0
 • Ruby nuo 1,8 iki 2,6
 • Python nuo 2.7 iki 3.8
 • Node.js nuo 6 iki 11
 • MySQL (MariaDB 10.3) ir PostgreSQL 9.2
 • SolidFire Storage
 • OpenStack

 

Funio siūlo galingą VPS su spec. našumo specifikacijomis, kurios siekia 16 vCPU ir 64 GB RAM.
Didelis greitis – naudodami Funio VPS, jūsų rankose yra lankstus prieglobos sprendimas, leidžiantis akimirksniu gauti tiek išteklių, kiek reikia norint paleisti svetainę ar žiniatinklio programas.
Naudojant Funio VPS hostingą, nereikia root prieigos. Funio viskuo pasirūpins už jus: konfigūracija, priežiūra, atnaujinimais, atsarginėmis kopijomis ir kt.

Pažiūrėti Funio VPS hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Interneto vizija – VPS hostingas

 

 

Iv.lt VPS serveriai – tai saugūs, greiti ir patikimi serverio sprendimai (VPS). Kiekvienas VPS serveris turi atskirą procesorių, RAM atmintį bei vietą našiame RAID diskų masyve, taipogi spartų interneto ryšio kanalą bei IP adresą.

Šie serveriai yra analogiški individualiems fiziniams serveriams su pilnu Linux sistemos ir branduolio valdymu. Interneto vizijos Linux serverį bet kada galima padidinti pagal išaugusius poreikius, pajungti ar išjungti atsargines kopijas, SSD diską ar 1 Gbps tinklo prievadą.

Lietuviams ypač patogu, nes yra paruoštos diegimo instrukcijos lietuvių kalba: https://forumas.dedikuoti.lt/

Atsakomybės pasidalinimas:
Jūs būsite atsakingi už savo svetaines, emailus ir kitus saugomus duomenis, taip apt serverio konfigūravimą bei priežiūrą, bei operacinės sistemos administravimą ir jos atnaujinimus.

O tuo tarpu „Interneto vizija“ bus atsakinga už pradinį OS (operacinės sistemos) diegimą, serverio techninę įrangą, tinklo bei duomenų centro įrangą.

 

Serveriui galima rinktis tarp šių operacinių sistemų variantų:

 • CentOS 7
 • CentOS 8
 • Debian 9
 • Debian 10
 • Debian 11
 • Ubuntu 14.04
 • Ubuntu 16.04
 • Ubuntu 18.04
 • Ubuntu 20.04
 • Windows Server 2012
 • Windows Server 2016
 • Windows Server 2019

 

Siūlomos paruoštos sistemos su valdymo pultais:

 • Cloudron
 • Webmin 1.9
 • VestaCP 0.9
 • ISPConfig 3.1
 • DirectAdmin 1.62.0 (komercinis, rekomenduojamas)
 • cPanel & WHM (komercinis)
 • Plesk 17 (komercinis)

 

Iv.lt VPS hostingo serveriams taikomi šie limitai: I/O greičio limitas – 50MB/s, operacijų per sekundę (IOPS) limitas – 200. Užsisakiaus SSD – I/O greičio ir IOPS limitai būna padidinami penkis kartus.

Jei kam įdomu – kuo skiriasi KVM ir OpenVZ serveriai – gana išsamiai paaiškinta čia: https://forumas.dedikuoti.lt/discussion/690

Man patiko, kad Interneto vizija stengiasi labiau nei kiti – jie turi tokią “švaraus IP adreso” politiką, kuri nusako, kad serveriui suteiktas IP adresas nebus įtrauktas į jokius interneto juoduosius sąrašus (tai užtikrinama ir papildomu mėnesio karantinu naujam suteikiamam IP adresui).

Jei nuspręstumėte plėstis – yra galimybė pajungti papildomą IP adresą.

Tinklo srautas analizuojamas realiuoju laiku ir aptikus į serverį nukreiptas DDoS atakas net ir naktį per 1 minutę pajungiama DDoS ugniasienė.

VPS serveriams užtikrinamas 99.95% metinis pasiekiamumas. Ši garantija taikoma interneto ryšio kanalo nepertraukiamam veikimui bei korektiškam duomenų centro bei serverio techninės įrangos, virtualizacijos platformos veikimui.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad pasiekiamumo garantija nėra taikoma Jūsų administruojamos programinės įrangos (operacinės sistemos, serverio tarnybų) veikimui, taip pat trikdžiams, kilusiems dėl Jūsų veiksmų, išjungimams dėl valstybinių institucijų reikalavimo, remiantis galiojančiais teisės aktais.

Smagu, kad lietuviškas verslas turi ir tvirtą pažadą – jei serveris bus pasiekiamas mažiau nei 99.95% per metus – per 7 dienas nuo sutrikimų pašalinimo kompensuojama 10% mėnesinės kainos už kiekv. prastovos valandą virš numatyto limito.

Iv.lt VPS hostingo paslaugai taikomas 30 dienų pinigų grąžinimas, tad pasinaudoję pirmas savaites galite nemokamai atsisakyti (jei paslauga neatitiks Jūsų lūkesčių).

Pažiūrėti Interneto vizijos VPS hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Hostens VPS hostingas

 

Pigiausią Hostens siūlomą VPS hostingą sudaro:

 • 20 GB diskas
 • 4 TB srautas
 • 2 GB RAM
 • 1 CPU
 • Dieniniai ir savaitiniai backup’ai
 • cPanel / Plesk / DirectAdmin (pasirinktinai)

 

Hostens VPS serverio paslaugos privalumai:

 • Paslauga galima naudotis per kelias minutes po apmokėjimo
 • Yra Hostens Hamster įrankis, skirtas greitai sukurti interneto svetainę
 • Pagalba el. paštu, tiesioginiu pokalbiu arba per ticket sistemą
 • Naudojama OpenVZ/KVM virtualizacija su ypatingu stabilumu
 • Galite mokėti tik už tai, ko jums reikia – serverio planai gali būti atnaujinti bet kuriuo metu
 • Yra paruošti operacinių sistemų šablonai: Ubuntu, CentOS, Fedora, Debian, openSUSE, Webmin, VestaCP, ISPConfig, ownCloud

 

Linux VPS serverio techninės savybės:

 • OS: CentOS, CloudLinux, Fedora, Ubuntu, Debian (all list)
 • CPU: 2 x Intel(R) Xeon(R) Gold 6132 @ 2.60 GHz (56 cores)
 • RAM: 768 GB DDR4-2666 ECC REG
 • Diskas: 10 x 960 GB enterprise SSD RAID

 

Bendrai palaikomos VPS serverio operacinės sistemos (64b):

 • Linux VPS: CentOS 7, CentOS 8, Debian 8, Debian 9, Debian 10, Debian 11, Ubuntu 14.04, Ubuntu 16.04, Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04
 • Linux operacinės sistemos su valdymo panele: cPanel/WHM + CentOS 7 (minimum 4 GB RAM), Plesk + CentOS 7, DirectAdmin + CentOS 7, Webmin + CentOS 7, VestaCP + CentOS 7, ISPConfig + Debian 8, Cloudron + Ubuntu 18.04, VNC + CentOS 7, RDP + Ubuntu 18.04
 • Windows VPS: Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019
 • Windows operacinės sistemos su valdymo panele: Plesk + Windows Server 2016 (minimum 4 GB RAM)

Pažiūrėti Hostens VPS hostingo planus galite paspaudę čia.

 

Time4VPS hostingas

 

Planas pagal poreikį – korekcijas galėsite daryti bet kada. Galėsite sklandžiai atnaujinti savo planą bet kuriuo metu ir pridėti papildomų išteklių be jokio sistemos delsimo – nereikės iš naujo paleisti ar iš naujo įdiegti OS.

Time4VPS visa infrastruktūra pagrįsta debesijos paslaugomis (Cloud). Tai suteikia didelį pasiekiamumą ir minimalų delsos laiką. Dėl 100 Gbps pralaidumo ir HP ProLiant aparatinės įrangos Time4VPS įsipareigoja, kad hostingas veiks 99,98 % viso laiko.

Pilnas prieglobos sprendimas – galėsite rinktis patogią OS – Windows ar Linux, taip pat naudotis jums artimiausiu cPanel/WHM, Plesk ar DirectAdmin valdymo pultu. „Init Scripts“ automatiškai viską nustatys po pradinio OS įdiegimo – jums beliks naudoti pageidaujamus valdymo įrankius, kad visiškai pritaikytumėte savo VPS serverį pagal savo poreikius. Tai galima padaryti vos keliais paspaudimais.

Saugumą įrodo „Uptime Institute“ sertifikuotas TIER III duomenų centras su įdiegtomis RAID matricomis. Jei vienas duomenų masyvas sugenda, kiti jį pakeičia bei atlieka jo darbą, o tai reiškia, kad jūsų sistema ir serveris visada yra pasiekiami.

Hostingo tiekėjas Time4VPS visą parą klientų aptarnauja el. paštu, tiesioginiu pokalbiu (chat’u), socialiniuose tinkluose arba per Ticket sistemą.

Jei reikėtų papildomų įrankių, kad išvengtumėte nepageidaujamų el. laiškų antplūdžio, arba užtikrintumėte, kad jūsų gaunamas ir siunčiamas ryšys būtų užšifruotas ir apsaugotas nuo trečiųjų šalių, arba reikia pakeisti savo IP adresą, kad galėtumėte pasiekti norimą turinį – Time4VPS siūlo šias paslaugas: šlamšto filtrą, SSL sertifikatą arba VPN.

Galite rinktis lankstų atsiskaitymą pagal savo poreikius – jums nereikės įsipareigoti ar pasirašyti sutarties konkrečiam laikotarpiui dėl savo VPS serverio. Taip pat siūloma au rinkoje nusistovėjusi norma – 30 dienų pinigų grąžinimo garantija.

Yra bendruomenei skirtas forumas, kur galite rasti atsakymus į įvairius techninius klausimus: https://community.time4vps.com/

Pažiūrėti Time4VPS hostingo planus galite paspaudę čia.

 

 

Apibendrinimas – kuris geriausias hostingas?

 

 

Vizualiai patraukli interneto svetainė gali padėti pritraukti naujų klientų ir išlaikyti senus klientus. Tinkamos kokybės hostingą išsirinkti itin svarbu – Google duomenimis, svetainei kraunantis 1-3 sekundes, yra 32% tikimybė, kad ją klientas paliks (bounce’ins), lyginant su tinklalapiu, kuris užsikrauna greičiau nei per 1 sekundę. Tad net jei turėsite ypatingą interneto svetainės dizainą ir ergonomiką, bet turėsite blogą hostingą, galite prarasti daugybę klientų.

Jei Jūsų svetainė krausis 5 sekundes ir ilgiau, tikėtina, kad ją anksčiau laiko paliks praktiškai visi lankytojai, o jūs tiesiog prarasite progą turėti ryšį su šiais galimais savo klientais.

Verta gerai apgalvoti savo poreikius hostingui. Jei turite paprastą reprezentacinę interneto svetainę be eshopo – greičiausiai jums pakaktų Shared hostingo, be to – padidėjus poreikiui visada galėsite užsisakyti didesnių galimybių hostingą. Jei turite nedidelę el. parduotuvę (pvz. Iki 1000 prekių), taip pat galima pradėti nuo Shared hostingo. Pradėjus augti lankytojų bei produktų skaičiui – galima pereiti į VPS hostingą.

 

Kaip ir minėjau, mano kelių Shared hostingų patirtis leistų rekomenduoti šiuos patikimus tiekėjus:

 

Pagrindinės savybės, pagal kurias vertinu šiuos hostingus:

 • Reali ir greita pagalba
 • Stabilus veikimas
 • Draugiška reakcija ir į “pasikartojančius”, “pirmokų” klausimus
 • Nėra prievartos ilgiems įsipareigojimams
 • Lietuvių kalba: aptarnavimas, instrukcijos

 

 

 

Domina marketingo konsultacija el. parduotuvės ar svetainės kūrimo klausimais? Skambinkite +370 675 32362 arba rašykite reikia@marketingo.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *