Kaip išsirinkti žuvų taukus?

kaip issirinkti zuvu taukus kokie geriausi zuvu taukai zuvu tauku kaina

Kadangi žuvų taukai yra svarbūs kiekvieno sveikatai, pabandžiau panagrinėti, kurie žuvų taukai turi geriausią kainą. Be abejo, negaliu daryti analizės – kurie žuvų taukai kaip įsisavinami, bet darau aklą prielaidą, kad visi turi vienodai neištiriamą ir neįrodomą įsisavinimo lygį :)

 

Palyginus vienos dienos normos kainą, gauname atitinkamai geriausius geltonai pažymėtus variantus. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad ši apžvalga daryta 2022.12 mėn., todėl kainos gali skirtis (o tada kinta ir vienos dienos kaina). Anyway, gal kam nors padės susigaudyti, kuriuos žuvų tauksu pirkti ir kurie žuvų taukai geriausi :)

 

 

kaip issirinkti zuvu taukus geriausi zuvu taukai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendri patarimai renkantis žuvų taukus:


1. Atsižvelkite į savo poreikius – pasirinkite žuvų taukus, kurie atitinka jūsų individualius sveikatos poreikius, pavyzdžiui, jei ieškote produkto, turinčio daug Omega-3 riebalų rūgščių, pasirinkite žuvų taukus, turinčius daug šių rūgščių.

2. Pasirinkite natūralias žuvų taukų formas – žuvų taukai gali būti gaminami iš žuvų aliejaus arba žuvų taukų miltelių. Pasirinkite natūralias žuvų taukų formas, pavyzdžiui, kapsules, kuriose yra žuvų aliejaus, arba žuvų taukų miltelius, pagamintus iš žuvų taukų.
3. Atsižvelkite į žuvies šaltinį – pasirinkite žuvų taukus, pagamintus iš žuvų, kurios yra gaudomos ekologiškai ir tvarkingai.
4. Pasirinkite žuvų taukus, kurie yra sertifikuoti – patikrinkite, ar pasirinkti žuvų taukai yra sertifikuoti, kad būtų užtikrinta jų kokybė ir saugumas.
5. Pasirinkite žuvų taukus, kurie yra lengvai vartojami – pasirinkite žuvų taukus, kurie yra patogūs vartoti, pavyzdžiui, kapsules ar žuvų taukų miltelius.
6. Patikrinkite, ar žuvų taukai yra be priedų – pasirinkite žuvų taukus, kurie yra be priedų, pavyzdžiui, be dažiklių ar konservantų.
7. Atsižvelkite į žuvų taukų kvapą ir skonį

 

 

Rekomenduojamas žuvų taukų kiekis per dieną gali skirtis priklausomai nuo žmogaus amžiaus, sveikatos būklės, fizinio aktyvumo lygio ir kt. Rekomenduojama kreiptis į sveikatos specialistą ar dietologą, kad gautumėte patarimų dėl savo asmeninių rekomendacijų.

 

Renkantis žuvų taukus, labai svarbu atkreipti dėmesį į etiketėje nurodytą informaciją. Kokybiškų žuvų taukų aprašyme pateikiamas tikslus aktyviųjų omega-3 rūgščių (EPR ir DHR) kiekis, žuvų taukų šaltinis bei sudėtyje esantys antioksidantai.

 

Renkantis žuvų taukus svarbu kelti panašius klausimus:

Kaip nustatyti žuvų taukų naudą sveikatai? Dažnai bendras žuvų taukų kiekis yra per daug pabrėžiamas, nors vertingiausia jų dalis yra būtent omega-3 aktyviosios rūgštys. Svarbiausias rodiklis, renkantis žuvies taukus, yra trumpiniai eikozapantaeno (EPR) ir dokozahaeksaeno (DHR) rūgščių pavadinimai. Šių riebalų rūgščių kiekis rodo žuvų taukų efektyvumą. Kuo didesnis EPR ir DHR kiekis, tuo didesnė ir stipresnė naudingų medžiagų koncentracija, todėl galėsite efektyviau pasiekti savo sveikatos tikslų.

 

Koks optimalus žuvų taukų kiekis per dieną?

Pagal Pasaulinę sveikatos organizaciją (PSO), optimalus omega-3 rūgščių kiekis suaugusiems žmonėms yra mažiausiai 250 mg eikozapentaenoinės rūgšties (EPA arba EPR) ir 250 mg dokozaheksaenoinės rūgšties (DHA arba DHR) per dieną. Šie skaičiai yra orientaciniai, ir jie gali skirtis priklausomai nuo individo sveikatos būklės, mitybos ir gyvenimo būdo. Beje, nėščioms bei maitinančioms moterims rekomenduotini kiekiai: nuo 700 iki 1000 mg EPR ir DHR, iš kurių bent 300 mg turi būti DHR.

 

 

Kodėl verta rinktis žuvų taukus, pagamintus iš mažų riebių laukinių žuvų, pavyzdžiui, ančiuvių?

Tokie taukai turi keletą privalumų: jie natūraliai sukaupia didžiausius kiekius omega-3 riebalų rūgščių, lyginant su taukais iš kitų didesnių žuvų ar jų kepenimis; mažos laukinės žuvys, tokios kaip ančiuviai, yra ypač švarios, nes jose beveik nėra toksinų, kurie iš kitų žuvų turi būti šalinami perdirbimo metu.

 

 

Ką rinktis: skystus žuvų taukus ar kapsules?

Skystų žuvų taukų savybės yra tokios: jie turi didesnę koncentraciją omega-3 riebalų rūgščių; jie yra greitai pasisavinami; jie yra lengvai nuryjami; juos lengva kontroliuoti, kad galėtume pasiekti norimus sveikatos tikslus; naujausios technologijos leidžia sukurti skystus taukus su stipria koncentracija, tačiau be žuvies skonio; po atidarymo skystieji taukai turi būti laikomi šaldytuve.

 

Žuvų taukų kapsulėse yra šios savybės: jose yra tiksli dozė omega-3 riebalų rūgščių; norint gauti didesnę jų koncentraciją, reikia vartoti daugiau kapsulių; jos yra patogios nešiotis su savimi; jų nereikia laikyti šaldytuve; po atidarymo jos gali būti laikomos ilgiau nei skystieji taukai.

 

 

Ar skanus žuvų taukų skonis?

Dabar Lietuvoje yra naujų žuvų taukų, kurių gamyboje naudojamos modernios distiliavimo ir koncentravimo technologijos, leidžiančios pasiekti skonį, kuriame nesijaučia žuvies. Tai sukuria malonią patirtį kasdien vartojant žuvų taukus ir suteikia žmogui didelį kiekį aktyviųjų omega-3 rūgščių. Tokie taukai gali pakeisti įsitikinimus ir leisti mėgautis žuvų taukų teikiama nauda sveikatai.

 

 

Ar žuvų taukai gerina imuninę sistemą?

Norint pagerinti imuninės sistemos veiklą, širdies ir smegenų sveikatą, apsaugoti nuo oksidacinio streso ir turėti priešvėžines savybes, rekomenduojama pastoviai vartoti tam tikrą kiekį žuvų taukų. Žuvų taukai taip pat gali padėti mažinti depresiją ir gerinti miego kokybę. Be to, šios medžiagos gali padėti sumažinti reumatoidinio artrito simptomus ir pagerinti regėjimą, taip pat sumažinti aterosklerozės ir osteoporozės riziką.