Kaip sumažinti nuotraukas masiniu būdu

kaip masiskai sumazinti nuotrauku auksti masiniu budu internete

Kaip vienu metu masiškai mažinti nuotraukų aukštį ar plotį nukerpant dalį nuotraukos

 

 

Dažnai www svetainės tema nusako konkrečius kiekvienos fotografijos optimaliausius metmenis – aukštį ir plotį. T.y. tokie nuotraukos ar paveiksliuko matmenys, su kuriais vaizdas svetainėje atrodys optimaliausiai, gražiausiai. Deja, bet nedažnai tie matmenys būna standartinio santykio ir standartinio dydžio. Pavyzdžiui, esu sutikęs svetainių, kurių pasirinktos temos diktavo, kad geriausiai atvaizduojamo produkto nuotraukos turi būti šių matmenų: 800x1015px; 600x845px ar 450x600px (plotis, aukštis pikseliais) – tai toli gražu nuo mūsų priprastų standartų.

 

Standartiniai (populiariausi) nuotraukų, paveiksliukų matmenys:

  • 320 x 240 px
  • 1024 x 768 px
  • 1280 x 720 px
  • 1920 x 1080 px
  • 1280 x 1024 px (santykis – 5:4 aspect ratio)
  • 720 x 576 px (santykis – 4:3 aspect ratios)

 

Tam, kad gautume idealiausią produkto vaizdą interneto parduotuvėje, turime apkirpti nuotraukas iki svetainės temoje nurodytų matmenų. Tai galima atlikti įprastose nuotraukų redagavimo programose kaip Photoshop, Gimp ar net Paint, bet dažniausiai tai tampa laiko užimančiu ir atsibostančiu monotonišku užsiėmimu, todėl pasidalinsiu atrastais būdais, kaip galima sutrumpinti šį darbą ir sutaupyti laiko.

 

Kai reikia tiesiog nukirpti tik vieną kraštinę (nes kita kraštinė tinkama), pavyzdžiui, turime 120x150px nuotrauką, o reikia gauti 120x120px nuotrauką, galime naudoti įrankį https://www.birme.net/.

 

kaip masiskai redaguoti nuotraukas internete nemokamai

 

 

 

 

Pavyzdžiui:

Turime 250x333px nuotraukas:

kaip masiskai apkirpti nuotraukas masiniu budu neapkirpta foto

 

 

Reikia gauti 120x120px matmenų nuotraukas:

kaip masiskai apkirpti nuotraukas masiniu budu apkirpta foto

 

Einame į https://www.birme.net/

Įkeliame kelias nuotraukas bei pažymime norimą gauti nuotraukos dydį. Tuo pačiu galime keisti poziciją, iš kurios pusės bus nukirpta nuotrauka – tai žymi raudonas taškiukas. Default (pagrindinė) pozicija yra pažymėta viduryje – tai reiškia, kad nuotrauka simetriškai bus apkirpta po lygiai iš viršaus ir apačios. Paspaudę „Save Files“ (reikės išsisaugoti po vieną nuotrauką) arba „Save as ZIP“ (patogesnis būdas, nes išsaugos vienu metu visas nuotraukas ZIP faile) gausite vienu metu masiškai apkirptas nuotraukas bei būsite sutaupę šimtus minučių:)

 

kaip masiskai redaguoti nuotraukas masiniu budu birme.net               kaip masiskai sumazinti nuotraukas masiniu budu birme.net

 

 

 

Reikia pagalbos tvarkant svetainės vidinį SEO ar kuriant svetainę? Skambinkite +370 675 32362 arba rašykite reikia@marketingo.lt.