Teksto lygiavimas ir DIDŽIOSIOS RAIDĖS

reklaminio teksto rašymas

Teksto lygiavimas interneto svetainėje yra vienas faktorių, lemiančių kliento patogumą bei gebėjimą greitai perskaityti ir suprasti informaciją.

 

Teksto lygiavimas – lygiuoti iš abiejų pusių ar tik iš kairės pusės?

 

Terminas „perskaitomumas“ (Legibility) reiškia, kaip lengvai tekstas yra perskaitomas. Vieni svarbiausių perskaitomumą lemiantys veiksniai:

·        šriftas;
·        tarpai tarp eilučių;
·        eilučių ilgis;
·        tarpai tarp žodžių (word spacing);
·        lygiavimas.

 

Lygiavimas pagal kairę kraštinę pasižymi lygiais tarpais tarp žodžių, kai tuo tarpu sulygiavimas iš abiejų pusių pasižymi nelygiais tarpais tarp žodžių ir raidžių.

 

Nemažai tyrimų parodė, kad skaitytojai greičiau skaito ir labiau supranta tekstus, sulygiuotus pagal kairę kraštinę (left justified) nei sulygiuotą iš abiejų pusių (fully justified). Tyrimai rodo, kad žmogaus smegenys turi sunkiau ir daugiau dirbti sekant nelygiais tarpais išdėstytą tekstą (fully justified). Lygiavimas iš abiejų pusių taip pat gali sąlygoti visą grandinę tarpų tarp žodžių, kurie žiūrint vertikaliai gali sudaryti savotiškas kreives.

 

Dažnas teksto išlygiavimo iš abiejų pusių šalininkų argumentas – svetainė atrodo tvarkingesnė, bet dėl šios savybės Jūsų svetainė apsunkina potencialiems klientams skaitomumą ir suprantamumą, dėl ko galite prarasti potencialių klientų.

 

Tyrimais taip pat įrodyta, kad žmonės, turintys disleksiją (o tokių yra apie 10-20% visos žmonijos), žymiai sunkiau perskaito bei įsisavina iš abiejų pusių lygiuotą tekstą. Disleksija – tai specifinis genetinis arba neurologinis „skaitymo“ sutrikimas, kuriam gali būti priskiriami rašymo ir tarimo sutrikimai. Beje, disleksija yra vienas numanomų diabetikų šalutinių poveikių.

 

 

teksto rasymas disleksija
Kaip FULL JUSTIFIED tekstą mato disleksikai – “upės” efektas

 

teksto rašymas svetainėms
Teisingas teksto lygiavimo pavyzdys – Telegraph

 

Didžiųjų raidžių naudojimas reklaminiuose tekstuose bei interneto svetainėse

 

Lygiai tas pats galioja ir rašymui DIDŽIOSIOMIS raidėmis. YRA ĮRODYTA, KAD TOKĮ TEKSTĄ JŪS PERSKAITYSITE LĖČIAU, BEI SUPRASITE SUNKIAU NEI PARAŠYTĄ MAŽOSIOMIS RAIDĖMIS.

 

Kadangi šiame beskubančiųjų pasaulyje turime taupyti kiekvieno kliento laiką – reikėtų savo interneto svetainėse tekstą lygiuoti iš kairės ir vengti lygiavimo iš abiejų pusių, o reklaminiuose tekstuose vengti sakinių didžiosiomis raidėmis.

 

disleksija teksto rašymas
Tekstų rašymo patarimai (tinka disleksikams)

 

 

Domina marketingo konsultacija kainodaros klausimais? Skambinkite +370 675 32362 arba rašykite reikia@marketingo.lt